2008. augusztus 12., kedd

NASA: Titkolja a marsi életet?

Még az idén kiderülhet van élet a Marson!

A NASA fontos felfedezést tett ezzel kapcsolatban ,de egyenlőre nem hozza nyilvánosságra. Bizonyára nagy felfedezés lehet ha előbb a kormányzati szervek kapták kézhez az információt. Sajnos fenn áll a cenzúra lehetősége, de érdemes figyelni a híreket mert sok apró hírből talán összerakható lesz a felfedezés hordereje!
WASHINGTON – Lehet, hogy a NASA Mars-szondája életet talált a vörös bolygón? De miért nem hozza nyilvánosságra a sorsdöntő adatokat? Az Aviation Week című tudományos lap NASA-forrásra hivatkozva közölte: az űrkutatási hivatal egy titkos jelentést adott át a Fehér Háznak, amelyben a Marson talált élőlényekről van szó.
Hosszú évek óta sejtjük, hogy szomszédos bolygónk, a Mars nem olyan kietlen, mint amilyennek látszik. Több, amerikaiak által indított felderítő miszszió is jelezte: a ma már kopár égitesten valaha valószínűleg hatalmas óceánok hullámzottak, s a felszín alatt vagy a sarkokon, fagyott formában még ma is van víz. S ahol víz van, ott lehet élet, a földitől persze nagyban különböző, talán csak bakteriális méretű, de mégiscsak élet.

A 2004 ben a Marsra érkezett Spirit és Opportunity szonda a víz jelenlétét mutatta ki, az idén májusban leszállt Phoenix pedig már fizikailag is kontaktusba került a déli sarkon – a marsin persze – a jéggé fagyott vízzel. Erről tisztességgel be is számolt a NASA, de a magazin forrása szerint mást is talált a szonda, amiről az ügynökség mélyen hallgat. A titkos jelentés létezését a hivatal több forrása is megerősítette, annak pontos tartalmáról azonban még ők sem hajlandók beszélni.

Lehet, hogy valóra válik az emberiség ősi álma, életet találtunk egy másik bolygón? A Phoenix által kiemelt és elemzett jégdarabról a NASA július 31-én közölt hivatalos adatokat, ám ami a jelentésben szerepel, az alapvetően különbözik attól, amit nyilvánosságra hoztak. Az Aviation Week értesülése szerint az áttörést jelentő felfedezés legkorábban decemberben láthat napvilágot.
Forrás: Blikk

2008. augusztus 8., péntek

Mégis voltak "fekete" fáraók!

Az utóbbi időben számos új kutatási eredményre bukkanhatunk Afrika történelmével kapcsolatban. Elsősorban Egyiptommal kapcsolatos dolgok érdekeltek és ennek néztem utána. Ahogy nem is olyan régen írtam egy bejegyzést elképzelhetőnek találtam, hogy Egyiptomban voltak színes bőrű fáraók is. Nos, ez mára tényként kezelendő!
Persze ahogy várható volt Núbia történelme adja meg a válaszokat.

Peye, núbia uralkodója i.e. 730-ban úgy határozott, hogy elfoglalja a belviszályoktól megosztott Egyiptomot. „Nyergeljétek föl istállótok legjobb paripáit!” – parancsolta hadvezéreinek. Ám sok vérnek kellett még kiömölnie, míg a kapzsi hadurak martalékává lett, válságba jutott, hatalmas birodalomban végül helyreállhatott a béke.

Peye akkor már két évtizede uralta núbiai királyságát, amely legnagyobbrészt a mai Szudán területén húzódott. Úgy gondolta, jogos birtokosa lehet Egyiptom földjének is, hiszen – mint fennen hangoztatta – II. Ramszesz és III. Thotmesz szellemi hagyatékának hű örököse. Meglehet, az egyiptomiak nem is vették komolyan a trónkövetelőt, aki addig talán még a birodalom déli csücskében sem járt soha.
Így esett, hogy Peye serege hajóra szállt, és észak felé indult a Níluson. Felső-Egyiptom fővárosánál, Thébánál kötöttek ki. Hite arra kötelezte a királyt, hogy méltóképpen készüljön a szent háborúra. Megparancsolta harcosainak, hogy a csata előtt merítkezzenek meg a Nílus habjaiban, öltözzenek finom vászonba, s locsolják meg testüket a karnaki templom vizével –
Karnak volt ugyanis a kosfejű napisten, Amon kultuszának központja, szent helye. Mivel Peye Amont tekintette személyes istenségének, lakomát csapott s áldozatot mutatott be tiszteletére.
A megtisztult uralkodó elindult, hogy minden útjába kerülő sereggel megmérkőzzön. Esztendeig tartott a hadjárat, s végül Egyiptom valamennyi kiskirálya megadta magát. Köztük volt a deltavidéket uraló Tefnaft is, aki ezzel az üzenettel menesztette követét Peyéhez: „Nem tudok megállni tüzes leheleted előtt. Rettegek a hatalmadtól!” (Kákosy László fordítása)

Amikor Peye harmincöt évi országlás után, i.e. 715-ben meghalt, alattvalói teljesítették kívánságát: egyiptomi típusú piramisban temették el négy kedvenc lovával. Több mint félezer év után ő volt az első fáraó, aki így temetkezett. A fényes haditetteket végrehajtó núbiai uralkodónak sajnos egyetlen arcmása sem maradt ránk. Egyiptomi hódításának gránitsztélékkel állított emléket, ám az oszlopokba vésett arcvonásait mind elmosta az idő. A núbiai főváros, Napata templomában fennmaradt ugyan egy domborműtöredék, de csupán Peye lába látszik rajta. A Núbiából érkezett hódítóról csak anynyit tudunk bizonyosan, hogy sötét bőrű volt.
Peyével kezdődött a fekete fáraók sora. Az ókori Egyiptom XXV. dinasztiáját képviselő núbiai királyok bő hetven évig uralták északi szomszédjukat. Óriási befolyásuk volt a kontinensre, bizonyítják a núbiaiak és ellenséges népek sztéléi vésett feliratai. A fekete fáraók újra egyesítették a szétesett Egyiptomot, s pompás emlékműveket emeltek országszerte. Birodalmuk a mai Kartúm déli határától messze északra, a Földközi-tenger partjáig húzódott. Föltartóztatták a vérszomjas asszírokat, és ezzel alighanem Jeruzsálemet is megmentették a végromlástól.
A núbiai királyok viselt dolgai csak az utóbbi négy évtizedben rajzolódtak ki a régészek előtt. Mint kiderült, a fekete fáraók egy ősi afrikai kultúra fiai voltak. Birodalmuk valamikor a legelső egyiptomi dinasztia idején alakult ki, és 2500 évig virágzott a Nílus déli folyása mentén.
A mai Szudán területén magasodó piramisok – több van belőlük, mint Egyiptomban – kísérteties látványt nyújtanak a Núbiai-sivatagban!

Rasszizmus? Az ókori világ még mentes volt tőle. Történelmi jelentőségű hódításai idején még senkit nem érdekelt, hogy Peye történetesen sötét bőrű uralkodó. Az ókori egyiptomiak, görögök és rómaiak alkotásain világosan kivehetők a faji jellegzetességek, mint ahogy a bőr színe is; arra azonban semmi nem utal, hogy akkoriban kevesebbre tartották volna a sötét bőrűeket. A nyugati világ is csak akkor kezdett el a núbiai királyok bőrének színével foglalkozni (és abból terhelő következtetéseket levonni), amikor a 19. században az európai hatalmak
gyarmatosították Afrikát.
A történészek még évtizedekig nem tudták eldönteni, vajon a núbiai fáraók fehér bőrűek voltak-e, avagy feketék. Ez utóbbi esetben, okoskodtak a szakemberek, Kús csupán az egyiptomi kultúra egyik oldalhajtása lehetett. Keith Seele és George Steindorff When Egypt Ruled the East (Amikor Egyiptom uralta a Keletet) című, 1942-ben kiadott történeti munkájában mindössze három mondatot szentel a núbiai fáraódinasztiának, zárszavuk pedig így hangzik: „Peye uralma azonban nem tartott sokáig.” Akkoriban tehát a szakembereket sem érdekelte különösebben az ősi Núbia – részint a kor bigott világnézete miatt, részint pedig azért, mert miközben áhítattal tekintettek az ókori Egyiptom csodás vívmányaira, Afrika többi részének múltját alig ismerték.

Forrás: NGC Augusztusi száma

2008. június 27., péntek

A dropai kövek






1938-ban, Tibet és Kína határán egy archeológusokból álló csapat, a BayanKara-Ula magas hegyére vezetett expedíciót, az ott levő barlangok járatainak, kereszteződéseinek részletes feltárásra. Izgalomba hozta őket, amikor a nehezen megközelíthető helyen csontvázakra bukkantak, melyek feltehetően emberi lénytől származtak, vézna testűek és nagy, túlfejlődött fejük volt. Először azt gondolták, hogy a barlangok lakóhelyül szolgáltak egy eddig ismeretlen emberszabású majom fajta számára. De mivel úgy tűnt, hogy a testeket a haláluk után eltemették, elvetették ezt a feltevést. Amíg tanulmányozták a csontvázakat, a csoport egyik tagja rábukkant egy nagy kerek kő korongra, mely a portól félig eltemetve állt a barlang padozatán. A korong úgy nézett ki, mint egy kőkori ’hanglemez’. A közepén volt egy lyuk, és körben finom spirálvonal, mely szorosan írt jelekben spirálisan folytatódott. Senki sem tudta megfejteni az üzenet értelmét. A korongot felcímkézték és irattározták más, erről a területről származó dolgok közé. 20 éven keresztül sok pekingi szakértő próbálkozott a korongon levő írás megfejtésével. Végül Dr. Tsum Um Nui törte fel a kódot, és kezdte megfejteni a "beszéló barázdákat". A Pekingi akadéma Pre-Historikus részlege megtiltotta, hogy publikálhassa a felfedezését. 1965-ben, még további 716 barázdált kőkorongot fedeztek fel ugyanazon barlangrendszerben. Kitaláltak egy történetet egy másik bolygóról származó idegenek ’űrszondájáról’, akik idejöttek a Baya-Kara-Ula hegység területére, és balesetet szenvedtek. Békés szándékukat nem tolmácsolták. Sokakat közülök a ’han’ törzs tagjai – akik a barlangok környékén éltek - megöltek vagy elfogtak. Ők magukat ’Dropának’ nevezik. Azt mondják, hogy a felhők közül jöttek le űrhajókon. Lezuhantak a távoli és megközelíthetetlen hegyekben, és nem volt lehetőségük az űrhajójukat újjáépíteni. A helyi legendák kicsi, vézna, sárga arcú emberkékről beszél, akik réges-régen a felhőkből szálltak alá. Hatalmas kidudorodó fejük és apró vézna testük volt. Olyan csúnyák voltak, hogy vadásztak rájuk és megölték őket. Ezek a legendák pedig nagyon hasonlatosak azokhoz a csontvázakhoz, amiket a barlangokban találtak. A barlangok falán az archeológusok primitív képeket fedeztek fel, a felkelő Napról, a Holdról, beazonosíthatatlan csillagokról, és magáról a Földről is, borsószemnyi pontokként egy vonal mentén ábrázolva. Ezek a barlangrajzok kb. 12 ezer évesek lehetnek. A barlang területe még mindig lakott, két barlang-lakó törzs által, ’han’oknak és ’dropá’knak hívják őket. Ezek a törzsek megjelenésük szerint különös kinézetűek. Törékenyek és kicsik, átlagos magasságuk 5 láb (1 láb= 30,48 cm) körül van. Sem a kínaiakra, sem a tibetiekre nem hasonlítanak. Oroszországban számos követ megvizsgáltak. A korongok általában nagyobb mennyiségű kobaltot és más fémes összetevőket tartalmaztak. Amikor egy speciális forgószerkezetre helyezték, a korongok szokatlan ritmusban vibráltak és zümmögtek, mintha elektromos töltés futott volna át rajtuk, mintha egy elektromos áramkör részei lettek volna.
A Dropa korongok üzenete:
Dr. Tsum Um Nui kezében érezve a győzelmet a korong sima, csiszolt felületét vizsgálta. "Mi lehet ez a korong?" - tűnődött magában. Ismerte a korong történetét, hogyan fedezte fel 1938-ban egy kínai régész a Himalája magasan fekvő barlangjában, hogy még 715 hasonló korong létezik; hogy mellettük különös, kicsi emberek eltemetett csontvázait találták; hogy mindegyik kőkorong felületén vékony spirálvonallal írt ismeretlen hieroglifák vannak.Azt is tudta, hogyan néz ki a korong, hogy milyen figyelemreméltó, és hogy 20 éve a Beijing egyetemen csak felcímkézték és elraktározták, mint egy expedíció által talált dolgot. Ezen időszak alatt már mások is megpróbálták megfejteni a különös írásjeleket, de sikertelenül. Talán most, 1962-ben majd ő megfejti. A professzor a korongról lelkiismeretesen papírra másolta a betűket. Az írás olyan kicsi volt, hogy tisztán csak nagyítóval tudta tanulmányozni. De a köveket legalább 12 ezer évesnek becsülték. A hieroglifák nagy részét nagyon bonyolult volt kibetűzni, illetve a természet erői is koptatták. Ahogy dolgozott a professzor, rengeteg kérdés merült fel benne. Ezek a primitív emberek hogyan tudták ilyen pontosan kidolgozni ezeket a köveket? Hogyan tudták belevésni ezeket a majdnem mikroszkópikus betűket? Kik lehettek ők és mi volt a céljuk ezzel a sok száz kőkoronggal? Dr. Tsum Um Nui elkezdte átmásolni a jeleket papírra és hozzákezdett az üzenet megfejtéséhez.Végül is elkezdett vele haladni. Egy szó kezdett nyilvánvalóvá válni, aztán egy másik is. Egy kifejezés elkezdett érthetővé válni, aztán egy egész mondat. Megfejtette a kódot. Felismerte, hogy a kövekre írt üzenetben az emberek dropáknak nevezik magukat. De ez az üzenet 12 ezer évvel kősőbb érthetetlen volt számára. Amit a Dropák a kőbe írtak, vajon kultúrájuk, mitológiájuk rész volt, vagy egy prehisztorikus vallási szertartás része? Amikor elkészült a fordítással, visszadőlt a karosszékébe, és nem hitt a szemének. A dropák története nem volt meglepően rövid. Vajon hogy reagálnak majd a kollégái? Mi lesz a világon a visszhang, igaznak gondolják-e ezt a történetet? A professzor leírta felfedezését és benyújtotta az egyetemnek publikálásra.Válaszuk gyors és határozott volt: a felfedezés nem publikálható. A Prehisztorikus Akadémia is gyorsan megtiltotta neki, hogy publikálja sőt, hogy akár beszéljen a munkájáról. Az akadémia elrendelte, hogy a világ nem tudhat a dropákról, és az ő végzetes utazásukról a Föld bolygóra. Dr. Tsum Um Nui felfedezéseit végül is nyilvánosságra hozták. Két évvel később publikálta ezzel a címmel: Űrhajók kőkorogokba vésett története, melyek 12 ezer éve érkeztek a Földre’ Néhány beszámoló szerint az akadémia megkönyörült és engedélyt adott a professzornak felfedezései publikálására, más forrás alapján a professzor maga publikálta a hivatalos tiltás ellenére. Bárhogy is történt, teóriája és fordítása a régészeti testületek gúnytárgya lett. A fordítás töredékes volt ahhoz, hogy értékes történelmi ténynek tartsák. Ez nem lehetett igaz. Megváltoztatott volna mindent, amit eddigi történetünkről és az emberiség világegyetemben betöltött helyéről tudtunk.Miről tesznek tanúbizonyságot ezek a kövek?
A Dropa-korongok történetet mesélnek nekünk egy távoli planétáról érkezett űrhajóról, mely lezuhant a Himalájában a Baian-Kara-Ula hegyekben. A dropák, az űrhajó utasai menedéket találtak a hegyek barlangjaiban. Békés szándékuk ellenére a Himalájában élő ham törzs, akik a szomszédos barlangokban éltek, félreértette és elkezdte vadászni az idegeneket. Sokakat meg is öltek közülük. A fordítás egy szakasza így szól: ’A dropák a felhők közül érkeztek űrhajójukon. A férfiak, asszonyok és gyerekek a barlangok mélyén bújtak el napkelte előtt 10 alkalommal. Amikor végül megismerték a dropák nyelvét, akkor értették csak meg, hogy a jövevények békés szándékúak.’A kövek aztán azt beszélik el, hogy a dropák nem tudták megjavítani űrjárművüket, így nem tudtak visszatérni bolygójukra és itt maradtak a Földön. Amennyiben ez igaz, élnek-e még a leszármazottaik? Manapság, ezt a megközelíthetetlen területet két törzs lakja. És az a tény, hogy ők magukat dropáknak és hanoknak nevezik. Az antropológusok pedig nem tudták egyik törzset sem azonosítani semmilyen ismert fajhoz sem. Nem kínaiak és nem tibetiek. Mindkét törzs apró termetű, a felnőttek átlagos mérete 3 és 6 láb között van, testük súlya 38 és 52 font között. (1 kg = 2,2 font) Sárga bőrűek, vékony a testük, és aránytalanul nagy a fejük, ami megegyezik az 1938-ban a barlangokban talált csontvázak arányaival. Ritka a hajzatuk, és nagy a szemük, amik nem azonosak a ázsiai fajjal, de halvány kék a szemük szivárványhártyája. Feltehetően még van egy ősi kínai történet, mely megerősíti a dropák állításait. A történet összefügg a kicsi, gyenge, sárga bőrű emberkékről szóló mesével, akik a felhők közül érkeztek a Földre, és elbújtak mindenki elől csúnyaságuk miatt. Különös tulajdonStrange Properties: 1968-ban egy orosz természettudós, W. Saitsew felfigyelt a dropa kőkorongokra, aki újra kiadta Tsum Um Nui munkáját, és vizsgálatot folytatott a korongokon. A gránit kövek nagy koncentrációban tartalmaztak kobaltot és más fémeket – egy nagyon kemény fajta kőbe csakugyan nehéz lehetett egy egyszerű embernek belekarcolni valamit, különösen ha azok nagyon kicsi betűk. Amikor oszcillográfon tesztelték a kőkorongot, egy meglepő rezgésű ritmust rögzítettek, ami – ahogy a tudós mondta – egy elektromos töltés vagy elektromos vezetőként működött.Bármi legyen is az igazi természete, eredete, vagy jelentése, a Dropa kövek egy szövevényes kirakósjátékot jelentenek a régészek és antropológusok számára. Mi az igazság? Honnan származnak a Dropa látogatók? Egy távoli bolygóról? Vagy történetük egy primitív kultúra kitalált mitológiája? Ha ez utóbbi igaz, akkor csak eggyel több ilyen mítoszt ismertünk meg, mely ősi kultúrák földre érkezését idegen lényekhez köti. Amennyiben a korábbi az igaz, akkor a Dropa kövek bizonyíthatják az első lejegyzett idegen civilizáció látogatását földünkre. De a Dropa kövek továbbra is megmagyarázhatatlan dolognak bizonyulnak.

2008. június 12., csütörtök

A Nibiru szülöttei II.

Az előző bejegyzés folytatásaként, öszehasonlításképpen, itt van néhány egyiptomi fáraó képe. Az egyezés egyértelmű! Ugyanahoz a fajhoz tartozó lények "uralkodtak" Egyiptomban és Amerikában is! Sok hasonlóság van az alábbi ábrázolásokon. Nagyon hasonló a szem, száj, és a fül. A koponya alakjának eltérése elképzelhető, hogy a női és a férfi egyedek kölönbözőségével magyarázható. Tehát a női koponya hosszú, hátraívelt, a férfiaké "csak" simán hosszabb.
Egyiptom: Amerika:












..és a koponya ami hozzátartozik ezekhez a lényekhez.

2008. június 3., kedd

A Nibiru szülöttei

Sokat gondolkoztam már azon pontosan hogyan néztek ki az Istenek valójában. A Sumérok ábrázolásáról nehéz eldönteni milyen arcuk volt igazából. itt szinte mindig szakállas alakokat láthatunk. De ebből csak azt a következtetést vonhatjuk le, hogy bizony tényleg olyan testalkatuk van mint nekünk embereknek.
Néhány képen látható, hogy magasabbak mint mi. De nem találkoztam még olyannal, amelyen felfedezhető lenne az arcvonásuk. Találtam viszont más népek leletei között olyan képeket amin úgy tűnik, számomra, hogy megvan az Istenek eredeti arcképe! Hogy valójában hogyan is néztek ki, mindenfajta misztikum nélkül. A következő képeken az amerikai kontinensen élt Olmék nép Istenei láthatóak! Ezek a képek szerintem a Nibiru szülötteit ábrázolják a maguk valóságában! A szobrok érdekessége, hogy mindegyik más arcvonással rendelkezik.

2008. május 22., csütörtök

Az első idők Istenei, és a Nibiru keringési ciklusa

Egy igen érdekes írást olvastam ma az egyiptomi történelem kezdeteiről. Ez már önmagában is igen izgalmas olvasmánynak bizonyúlt. Figyelmes lettem egy WB-444B-nek nevezett kőtömbre amit az oldalon említettek. A Babilon-iak és a Sumérok tíz királyának nevét tartalmazza. A WB-444B szerint a 10 első király a föld teremtésétől fogva uralkodott a vízözön megtörténtéig, vagyis 456.000,- évig! Előbb lássuk mi olvasható rajta:

“”Amikor a vízözön után a királyság lejött az égből Eridu-ban volt a királyság. Eridu-ban Alulim volt a király, aki 28.000,- évig uralkodott. Alalgar uralkodott 36.000,- évig, Bad-Tibritaban, Enmemluanna uralkodott 43.200,- évig. Sipparban, Enmenduranna uralkodott 21.000,- ezer évig. Egy király, aki letöltötte uralkodásának 21.000,- évét !! (itt valószínűleg nem ismert a király neve! ) Suruppak-ban, Ubattutu volt a király, aki 18.000,- évig uralkodott. Őt követte a városban nyolc király akik 241.200,- évig uralkodtak ---AZ UTÁN JÖTT AZ ÖZÖNVÍZ !!!! -----Miután elvonult az ár, a királyság ismét lejött az égből és Kis-ben volt a királyság ! (( Igen ez ugyanaz a Kish, amit a feltételezett Mitum-fegyver pusztított el! ) Kis-ben Gaur volt a király, és 1200,- évig uralkodott ő. Gullanlbada-annapad 960 évig uralkodott. Atab fia 840 évig uralkodott. Etana a pásztor, aki felszállott az égbe, és aki megerősítette az országokat 1560-évig uralkodott. Enmengalanna 28.800,- évig uralkodott. Dumuzi Isten, a pásztor 3600,- évig uralkodott. Larakban, Enzibzianna 28.800,- évig uralkodott. Balih, Etana fia 400 évig uralkodott, Tizkar, Samug fia 305 évig uralkodott, Illku 900 évig uralkodott. Illtasadum 1200 évig uralkodott. Meskiag-Gaser 1324 évig uralkodott. Az Isteni Lugalbanda, a jó pásztor 1200 évig uralkodott, Dumizi Isten a halász kinek városa Kua, 100 évig uralkodott, Az Isteni Gilgames kinek apja Lillu démon volt a Kullabi főpap 126 évig uralkodott. Utulkalamma, Urnugal fia 15 évig uralkodott, Labaser uralkodott 9 évig.””

Nem egy, hanem két vízözön legenda van ebben a listába beleszőve! Ugyanúgy, mint ahogy az a Dél-amerikai mondákban is megtalálható! Azt is figyeljük meg, hogy az uralkodási évek száma az első vízözön után alaposan lecsökken. Az első vízözön és második között pedig szinte csak Istenek uralkodtak.A vízözön után már a félistenek is uraltak egy-egy időszakot. Majd az emberek következtek. De ami észrevehető, hogy az Istenek uralkodási ideje elég sok esetben összefügg a Nibiru keringési idejével! Figyeljük meg:
A Nibiru (az Istenek származási helye) keringési idelye 3600 földi év ami 1 nibirui évnek felel meg a Sumérok szerint.
-Alulim király, 28 000,- évig uralkodott. 28 000:3600=7.7 nibirui év. Ez még nem mond semmit.
-Alalgar 36.000 év. 36 000:3600=10 nibirui év.
-Enmemluanna, uralkodott 43.200,- évig. 43 200:3600=12
-Enmenduranna, uralkodott 21.000,- ezer évig. 21 000:3600=5.83 nibirui év.
-Ismeretlen nevű király szintén 21 000 évig, vagyis 5.83 nibirui évig tartotta fenn uralmát.
-Ubattutu király, aki 18.000,- évig uralkodott 18 000:3600=5
-Majd nyolc király következett 241.200 évig. 241 200:3600=67
-Néhány félisten is uralkohatott 1200, 960, 840, 1560 évet.
-Enmengalanna 28.800, 28 800:3600=8
-Dumuzi 3600 évet, vagyis 3600:3600=1 nibirui év
-Enzibzianna 28.800 év ami 8 nibirui évnek felel meg.
-Majd lassan, az emberek uralkodása idején már jól észrevehető a lecsökkent életkor. Amit mai ismereteink szerint maximum 120 évre korlátoztak genetikai beavatkozással.
De ami most a lényeg, hogy a legtöbb Isten uralkodása a Nibiru keringési idelyével összefüggött! Vagyis jól láthatóan a földi idő szerinti 3600 év töbszöröse volt! Valószínü, hogy amikor visszatért a Föld közelébe a Nibiru, Anu Isten hagyta jóvá vagy vonta meg valakitöl a vezető szerepet. Az hogy egy-egy Isten nem gyakorolta hatalmát a Nibiru következő visszatéréséig, okozhatta betegség, halál, vagy akár háború is hiszen ők sem voltak halhatatlanok. Jól példa erre Ré Isten, aki amikor élete alkonyára ért már csak botjára támaszkodva reszketve tudott járni. Hebegve összefüggés nélkül nehezen, és érthetetlenül beszélt, haja kihullott, nyála csorgott és a keze csillapodás nélkül remegett. Segítség nélkül térdre esett, és a legkisebb küszöböt sem tudta átlépni.
Forrás:http://www.vadalma.hu/
Köszönet Csekk-nek a remek írásokért!

2008. május 10., szombat

Kik voltak az Egyiptomiak?


Egy alaposabb megfigyelés után az ember rájön, hogy az egyiptomi kúltúra színtiszta afrikai típusú emberekböl állt! Sokáig izgatta a fantáziámat, hogy valyon milyen emberek lehettek az ókori egyiptomiak? Azt tudjuk, hogy nem egyenesági leszármezottaik a mai egyiptomban élők az ókoriaknak. Most arab típusú emberek élnek ezen a földön, de érdekes módon sajátjuknak tekintik az egyiptomi civilizációt. Pedig ha megnézzük azt a sok falfestményt szembeötlik a sok negroid vonás. A szándékosan sötétebb vagy kávébarna színűre festett emberekröl nem is beszélve! Persze a tudomány ezt nem hangsúlyozza ki, mint ahogy nem tette ezt az Olmék kúltúrával kapcsolatban sem Amerikában!
Sajnos egyes kutatók mind a mai napig úgy nyilatkoznak, hogy Afrikának nincs történelme. Ezt az arcátlanságot! Nehéz lenne bevenni egy európai gyomornak, hogy színes bőrű emberek is létrehozhatnak ilyen nagy szerű civilizációt? Úgy tűnik igen.Pedig ha tetszik, ha nem csak a képek alapján eldöntheti mindenki.




A Ramszesz (Ramesses) fáraó sírjából származó elegáns színkombinációjú falfestmény (i.e. 1200) hieroglifjei szerint
az A jelzésű férfialak kemita (egyiptomi), a B líbiai, a C núbiai és a D hettita

A Nílus-völgyi népek és etnikumok faji azonosulásának egyik jelentős bizonyítéka, hogy a híres délről származó núbiai eredetű uralkodó családok fáraói közül az egyiptomiak nem egyet istenné avattak, sőt még a királynők közül is, mint a XVIII. dinasztia köztiszteletnek örvendő alakját, Teje (Tiye) királynőt, III. Amenhotep főfeleségét,Tutanhamon nagyanyját és II. Ramszesz „nagy királyi feleségét”, az ébenfekete Nefertári királynőt.
Az ősi Afrikát jellemző matriarchalizmus maradványaként a núbiai és egyiptomi királyi hercegnőknek fontos politikai szerepe volt a társadalomban - többek között az egyházak befolyásolása sőt kontrollálása érdekében a fáraó lánya volt Amon (Amen, Amun) isten „hitvese”, illetve főpapnője.




1. A núbiai-egyiptomi Nefertari, II. Ramszesz kedvenc felesége 2. Az istennővé avatott Teje királynő,
Tutanhamon nagyanyja 3. A rokoni vonások összehasonlítását szolgálja Tutanhamon arany szarkofágja


Nemcsak az istenek, de Egyiptom piramis építő fáraói is délről származtak. Az első és második dinasztia fekete fáraói pedig az Abydos környéki Thisből valók voltak. Az V. dinasztia tagjai még délebbről, Elephantine-ből. A piramisépítő testvérek, Sanakhte és Djoser, valamint Khufu(Keopsz), Menkaure,(Mycerinus) Userkaf, Huni, de a Mentuhotepek vagy éppen az Amenemhetek is az ősi ábrázolások szerint annyira látszanak európainak, mint mondjuk Harry Belafonte vagy Denzel Washington.A legmodernebb, több szempontot összevető kutatási eredményekre hivatkozva az egyiptológus Frank Yurco 1989-ben tömören úgy foglalta össze: „Az egyiptomi múmiák és csontvázak afrikainak bizonyulnak.” Míg a „fehér” filozófusok, antropológusok, régészek, muzeológusok – figyelemre sem méltatva a bronzkori Núbia fejlett kerma kultúráját, erődítményekkel körülvett városait vagy a későbbi virágzó napatani és mereotik kultúrákat (az önálló mereotik írásról nem is beszélve) - a saját lenézésüket próbálják áttestálni az egyiptomiakra, addig a núbiai kultúrával tudományosan foglalkozó David O’Connor azt írta:
Mind a núbiai világszemlélet, mind pedig a kulturális kifejezési módozatok egyedülállóak voltak a maguk nemében, még akkor is, mikor az egyiptomi művészet, nyelv és különböző koncepciók a núbiai kultúra részévé váltak. Mi több az idők folyamán Núbia nem függvénye volt Egyiptomnak, hanem riválisa, mikor a két hatalom folyamatos versengést folytatott bizonyos területekért és kereskedelmi útvonalakért.

Végső célként persze a fáraók és az istenek aranyáért. Egyiptom a saját érdekeinek megfelelően igyekezett igájába hajtani és kizsákmányolni Núbiát, de (a háborús propaganda céloktól eltekintve) nem vetette meg az etnikumait, civilizációját és soha nem tagadta meg közös isteneiket. Talán mindennél többet mond, hogy az egyiptomi terminológia, amely a királyi származást jelöli etimológiailag azt jelenti, az ember, “aki délről jön”, vagyis "a dél fia". “Az egyiptomiak mindig a dél felé orientálódnak, Afrika szíve felé, az eredetük felé, az ősök földje felé, az Istenek birodalma felé, úgy, ahogy a muzulmánok Mekka felé.”Figyelmet érdemel, hogy az ázsiai megszállókat kiűző XXV. vagy Napatan dinasztia núbiából származó királyai nem számítottak idegen hódítóknak az egyiptomiak szemében. Legalább is ez olvasható ki az asszír elnyomás alatt élő Delta vidéki királyok Taharkának küldött segítségért folyamodó kérelméből: “Legyen béke köztünk és jussunk közös megértésre; osszuk fel egymás között az országot, hogy semmilyen külföldi ne uralkodjon felettünk.” Ez az ajánlat annak bizonyítéka, hogy bár egymás között marakodtak a hatalomért, a külső, líbiai vagy asszír veszélyt tartották komolyabbnak.

A független Núbia a történelem során számos alkalommal adott katonai asszisztenciát a fáraóknak, és rendszeresen núbiai hadtestek szolgáltak a fáraók felfedező és hódító háborúiban. A déli rokon és jó szomszéd több alkalommal menedéket nyújtott az idegenek által megszállt Egyiptomból menekülőknek, vagy a kegyvesztett száműzötteknek, a fáraók kolonizációja idején pedig az egyiptomiak nagy számban telepedtek le és integrálódtak Núbiában.

Elismerik vagy nem a délt csökönyösen lenéző eurocentristák, de megkönnyítette az integrációt, hogy ismerős kulturális közegbe kerültek, sokszor még jobb anyagi körülmények közé is. Hérodotosz írja, hogy mikor az egyiptomiak nem fizettek az Elephantinben állomásozó csapataiknak, azok egyszerűen átálltak az etióp hadseregbe azokban az időkben, mikor Etiópia egy fajta el doradoi hírnévnek örvendett.

Idővel az is bekövetkezett, hogy a kusita napatani uralkodók annektálták Dél-Egyiptomot (i.e. 750-ben), majd öt évvel később a delta vidékét is. Mivel ugyanakkor a történelem során mindig független Dél-Núbiát is kontrollálták, így a két ország történelme során a mindenkori legnagyobb egyesített egyiptomi államot hozták létre, amely száz évig virágzott és tartotta vissza a kis-ázsiai betolakodókat.



A középső kép Nefertitit ábrázolja. Süt róla afrikai származása. Egyébként különös hosszúkás feje volt ami nagyon hasonlít az istenekéhez.


Forrás: Kuliffay Hanna írása

2008. április 12., szombat

A Föld szíve aranyat rejt?

Egy igen érdekes elmélettel áltak elő Ausztráliában., mely szerint igen nagy mennyiségű arany található a Föld magjában!
Bernard Wood, a Föld 4,5 milliárd évvel ezelőtt megkezdődött fejlődése legelső szakaszát kielemezve jutott el a meglepő eredményig. A professzor brit kollégáival elsősorban bolygónk olvadt fémmagjának kialakulására összpontosított.Wood szerint alaposabban szemügyre véve azokat a közeli csillagokat, melyek jelenleg a mi Napunk állapotát tükrözik, ellaposodott por és gáz korongokat figyelhetünk meg körülöttük, melyek 10 000 év leforgása alatt kis, körülbelül 10 kilométer átmérőjű testekké formálódnak. A radioaktív kormeghatározás bebizonyította, hogy az ezt követő 100 000 és 1 millió év közötti időszakban ezek az apró objektumok egymással összeütközve Hold-Mars méretű bolygókezdeményeket építenek fel, melyek 10-100 millió év alatt kisebb-nagyobb bolygókká érnek, magyarázta a professzor, hozzátéve, hogy a Föld esetében ez a folyamat megközelítőleg 30 millió év alatt zajlott le.Bolygónk történetének hajnalán az elméletek szerint több száz méter mély folyékony kőzettenger borította a Földet. A földtörténet fejlődése során ez a magma óceán kölcsönhatásba lépett a porból és gázokból kialakult kis objektumokkal, számos fontos elemet, többek között aranyat nyerve ki belőlük, melyek végül leülepedtek a Föld fémben gazdag magjában.A magban felhalmozódott arany mennyiségének kiszámításához Wood összehasonlította a Föld kérgének összetételét a fent említett objektumokat megtestesítő meteoritokéval.Kutatótársaival megállapították, hogy a meteoritok és a kéreg hasonló szinttel rendelkezik a vasban nem oldódó anyagokból, viszont a meteoritok magasabb arányban tartalmaznak egyes elemeket, mint az arany, a platina vagy a nikkel. Ebből azt a következtetést vonták le, hogy a Föld vegytanát tekintve rendkívül hasonló a meteoritokhoz, kérgében azonban kevés olyan elem maradt meg, amit felolvaszthat a vas. Így egyetlen hely maradt, ahová ezek az elemek távozhattak, az pedig a bolygó magja. A számítások szerint a Föld aranykészletének több mint 99%-a a magban rejtőzik. Akkora arany mennyiség található a Föld magjában, hogy felszínre hozva a bolygó teljes felületét bevonhatnánk vele nem kevesebb, mint fél méteres vastagságban. Forrás:http://www.sg.hu
Eddig a cikk, ami szerint aranyban gazdag a Föld magja. Azon kezdtem gondolkodni, ha ez így van akkor biztos nem véletlen, hogy a múltban a Nibiruról származó Annunaki faj a saját bolygólyuk megmentése érdekében aranyat bányászott a Földön. A Sumér feljegyzések szerint szükségük volt nagy mennyiségű nemesfémre mert a Nibiru haldoklott. Kicsit kétkedtem mi köze lehet az aranynak egy bolygó "életéhez". De ha a Föld is ilyen nagy mennyiséget rejt magában, valószínű, hogy nagyon fontos szerepe lehet! Talán valamilyen közvetítő szerepet játszik a mágneses mező létrejöttében, de mindenképpen a biológiai élet fentartásában lehet szerepe. Az hogy a Nibirunak szüksége volt nagy mennyiségre azt jelentheti, hogy a túlzott kitermelés miatt megbillent a bolygó egyensúlya. Talán nem védelmezte lakóit kellő hatékonysággal tovább az űrből származó sugárzásokkal szemben. Ezért minél hamarabb vissza kellett azt juttatni az égitest magjába. Így továbbra is lakható maradt a Nibiru. Valahogy így tudnám megmagyarázni ezt a túlzott "aranymániát" az Annunakiknál.
Jellemző ránk Emberekre is, hogy lassan már teljesen kizsákmányoljuk bolygónkat saját szükségleteink kielégítése miatt. Aztán csak csodálkozunk, mitől változik ilyen gyorsan a klímánk. Ha nem eszmélünk gyorsan hamarosan a Föld is egy haldokló bolygó lehet!

2008. április 10., csütörtök

Akkor most van élet a Marson vagy nincs?


Időröl időre felröppen a hír : elképzelhető, hogy létezhet valamilyen formában élet a Marson! Sajnos amíg az ember saját szemével nem látja, addig csak a szondák által készített képek elemzésére vagyunk utalva. Ezek így soha nem lesznek perdöntőek az élet kutatása szempontjából. De addig is születnek elméletek amelyeket vagy elfogad vagy cáfol a tudományunk. Íme egy lehetséges magyarázat az időröl-időre felbukkanó rejtélyes foltokról.


Sötét dűnefoltok, titokzatos romokra emlékeztető alakzat a Mars déli pólusa közelében – nem hivatalosan Inka Városnak nevezik. Időről időre, amint beköszönt a Marson a tavasz, rejtélyes foltok jelennek meg a hóval-jéggel fedett sötét dűnék oldalán. Előbb elmosódott szürke foltok tűnnek föl a fehér jégen, majd megsötétülnek, halványszürke gyűrű veszi őket körül. Egy marsi év elteltével a foltok több helyütt újra előtűnnek – s szinte ugyanott. Egyes foltokból vékony, akár több száz méter hosszú csurgások erednek a dűne meredek oldalán.

Az Inka Városon kívül főleg a Mars déli sarkvidéke közelében találni ilyen, évszakokkal változó-visszatérő sötét dűnefoltokat; a méretük pár tucat és néhány száz méter között változik. Az is érdekes, hogy (a jég felszínén látszó barázdák alapján) a foltok sötétedése alulról, a talaj felől kezdődhet, s addig tart, míg elő nem tűnik a dűne sötét felszíne. A világos hó és jég még több hónapig megmarad a dűnefoltok körül.

Egyik magyarázatuk szerint a foltok többé-kevésbé bonyolult vegyi, szublimációs jelenségeknek köszönhetik a létüket. Más kutatók viszont úgy vélik, hogy a jégben kürtők alakulnak ki, melyekből szén-dioxid tör elő.

Sok száz felvétel és több ezer dűnefolt átvizsgálása után Horváth András űrkutató-csillagász megmutatta a képeket Gánti Tibor elméleti biológus professzornak, aki úgy vélte, hogy a foltok akár biológiai eredetûek lehetnek, sőt kidolgozott egy magyarázatot is. Feltevésük szerint a dűnefoltok a folyékony víz megjelenésére vezethetők vissza, a foltokból pedig víz szivároghat lefelé a lejtőn a jég alatt. A vízjég a talaj mentén olvadhat meg – a napfény és a feltételezett marsi organizmusok hatására. Hogy ezek milyenek, még rejtély, de a fejlődés alacsonyabb fokán lévő, fotoszintetizáló rendszerek lehetnek.

A foltok biológiai eredetéről ma komoly vita van kibontakozóban, bár sokan inkább a geofizikai-kémiai magyarázatokat részesítik előnyben. A végső választ az újabb űrszondák képei és mérései adhatják meg. A magyar marskutatók – az ESA támogatásával – addig is folytatják a sötét dűnefoltok vizsgálatát.

Az Antarktisz száraz völgyeiben zárt ökoszisztémában élő baktériumkonzorciumokra leltek, három méter mélyen a jég alatt. „A jég közepén húzódó porréteget és a fotoszintetizáló baktériumokat fölmelegíti a Nap, így zárt vízlencsék keletkeznek a jégben. Olyasformák lehetnek itt az életfeltételek, mint a marsi jég alatt” – mondja Szathmáry Eörs, az elte és a Collegium Budapest tanára. A magyar kutatók feltevése: míg nem süt a Nap, a marsbéli organizmusok beszáradt, fagyott állapotban próbálják túlélni a vízjég mélyén a számukra kedvezőtlen időszakot. Tavasszal elnyelik a jégen áthatoló napfényt, s a vízjeget megolvasztva folytathatják élettevékenységüket.

2008. április 9., szerda

A kezdetek

Ez a leírás időrendbe szedi azokat a fontos időpontokat, eseményeket amit az Istenek Földünkön töltöttek.

450.000 éve
A Nibirun, mely egy kétnaprendszerben keringő, önhőtermelő bolygó, az élet komoly kihívás elé néz, mert a légköre szökik. A bolygó ura Anu, aki katonai puccsal került hatalomra, száműzve az előző uralkodót Alalu-t. A száműzött egykori uralkodó, hű pilótájával hosszas űrbéli bolyongás után leszáll a Földre. Sikere titka, hogy a Nibiru időnként keresztezi a Föld pályáját, valamint a két bolygón az ősi ütközés nyomán közös az élet csírája.
A Földön ekkor egy jégkorszak vége zajlik, már lassan elkezdődik a felmelegedés.
445.000 éve
Enki a tudós vezetésével, aki Anu egyik fia, az Annunakik kisebb csoportja leszáll a Földre, létrehozva Eridut, az első földi állomást, és elkezdik az arany mosását a Perzsa Öböl vizéből.
Bár a két bolygó hasonló, de a Földön kissé más a levegő összetétele, sokkal nagyobb a gravitáció és egy Nibirui nap a Földön majdnem tíz. Így nem is csoda, hogy az űrhajósok nehezen veszik a levegőt, űrrepülőik csak úgy tudnak felemelkedni, ha itt hagyják fegyvereiket, illetve nehezen szokták, hogy azonnal éjjel van, majd rövid időn belül nappal, majd szinte azonnal éjjel.
430.000 éve
A jégkorszaknak vége, fokozódik a felmelegedés. Újabb csapat Annunaki érkezik, többek között Enki féltestvére Ninhursag, az orvos csoport főnöke.
416.000 éve
Az arany kitermelése nem eléggé hatékony, Anu nem elégedett, ezért eljön a Földre. Véleménye szerint más módszer szükséges, továbbá nem elégedett Enki vezetési stílusával, mert inkább tudós, mint parancsnok.
Anu magával hozza másik fiát, Enlil-t, aki katona. A két testvér Enki és Enlil folyamatos viszályban élnek, a trón utódlása a tét.
Anu bejárva a Földet tudósaival, úgy dönt, hogy aranyat Afrika déli részén kell bányászni. Hogy a feladat teljesítése sikerrel járjon, Enlil a katona lesz a parancsnok, Enkit pedig Afrikába küldik, az orvos csoporttal.
400.000 éveLétrehoznak 7 támaszpontot Mezopotámia déli részén, a repteret Sppar-ban, az irányító központot Nippur-ban, az ipari központot Shuruppak-ban, stb.
A kibányászott arany hajókon érkezik Afrikából az ipari központba, innen űrhajókon jut el egy Föld körül keringő bázisra (IGIGI), innen pedig a Nibiru bolygóra.
380.000 éveAz IGIGI személyzet támogatásával a száműzött Alalu unokaöccse kísérletet tesz, hogy átvegye a Föld irányítását. Célja visszaállítani legalább a Földön Alalu uralmát, akit katonai puccsal távolított el a jelenlegi uralkodó Anu.
Ez az első háború, az istenek között, Enlil vezetésével nyernek Anu emberei. A leírásokban az „Öreg Istenek” háborújának nevezik.
300,000 éveAz Annunakik fellázadnak a bányászat miatt, hiszen ők űrhajósok és nem rabszolgák. Enki és Ninhursag létrehozzák az egyszerű munkást, aki genetikai módosítás eredménye, egy földi ősanya és az Annunaki génállomány keresztezése.
Az így létrejött homo sapiens, mely már képes volt szaporodni eljutott az Édennek nevezett területre is. Itt feladata volt az istenek kiszolgálása.
200.000 éveAz élet visszaszorult a Földön, újabb jégkorszak kezdődött.
100.000 éveVége a jégkorszaknak, az emberi élet gyorsan terjed, a lakosság létszáma látványosan emelkedik. Az isteneknek megtetszenek az emberek lányai és testi kapcsolatba lépnek egymással, bár ennek nem örülnek sem az istenek, sem az emberek.
75.000 éve
Az utolsó és lényegesen gyengébb jégkorszak kezdődik, az élet visszaszorul, az emberiséget időnként a kihalás fenyegeti. A túlélés végett, hatalmas népvándorlások zajlanak. A Cro-Magnon túlél, a Neandervölgyi kipusztul.
49.000 éveEnki és Ninhursag előlépteti az emberi lényeket, és rájuk bízzák Shuruppak város, és az ottani tevékenységek szervezését, irányítását. Első eset a történelemben, hogy az embert kiemelik az istenek a szolgasorból.
Enlil, feldühödik ezen, és az emberiség kipusztulását szeretné. Számára elképzelhetetlen, hogy az ember hasonló szintre kerüljön, mint maguk az istenek. Enki kivételével az istenek el is fogadják ezt.
13.000 éve
Az űrhajósok látván a Nibiru közeledését, valamint az utolsó jégkorszak hírtelen végét, kiszámolják, hogy ha sarkokon a nagy mennyiségű jég becsúszik a tengerekbe, akkor egy hatalmas szökőár várható és legalább 100 méter tengerszint emelkedés, mely elönti eddigi telepeiket és az emberek élőhelyeit.
Enlil és az Annunakik titokban akarják tartani az eseményeket az ember előtt, így előidézve annak kipusztulását.
i.e. 11.000
Enki elmeséli a várható eseményeket Ziusudra/Noé–nak, és utasítja őt, egy tengeralattjárószerű hajó építésére. A sumer leírások olyan részletesen leírják a hajó adatait, hogy nemrég angol tudósok meg is rajzolták azt, tervező asztalon. A rajz alapján úgy tűnik, túl is élne a legénység egy ilyen eseményt.
A vízözön tényleg bekövetkezik, az Annunakik az űrből követik az eseményeket, és tanúi lesznek a teljes földi pusztulásnak, beleértve saját bázisaikat és az űrrepülőteret.
Noé és társai túlélik az eseményeket, az istenek visszatérnek a Földre. Enlil megbánja tettét, az emberek és istenek megegyeznek, hogy ezentúl nem szolgaként, hanem társként kezelik egymást. Ennek megfelelően az istenek tudást adnak az emberiségnek.
Enlil szervezi a mezőgazdaságot a magasabban fekvő területeken, míg Enki az állattenyésztést indítja útjára.
i.e. 10.500
Noé leszármazottai három külön területre vándorolnak, így elősegítve lakatlan területek benépesedését.
Ninurta, Enlil elsőszülött fia szabályozza a vizeket, gátakat és duzzasztókat épít, hogy Mezopotámia lakhatóvá váljon.
Enki szabályozza a Nílus völgyét, elvezeti a mocsaras területről a vizet (a sumer leírások szerint kiemelte a vízből ezt a területet).
Mivel az előző leszállópálya helyre nem állítható, ezért a Sínai Félszigeten építik fel az új űrrepülőteret, az irányító központ ezúttal a majdani Jeruzsálem helyén létesül.
i.e. 9.780
Ra/Marduk, Enki elsőszülött fia Egyiptom területétnek vezetését két istenre, Osiris és Seth –re bízza.
i.e. 9.330
Osiris és Seth vérre menő harcot vívnak éveken át, földön és levegőben a hatalomért, míg végül Seth feldarabolja a vesztes Osiris testét, így Seth lesz a Nílus völgyi terület vezetője.
i.e. 8.970
Horus, Osiris fia, aki apja halála után fogant géntechnológiai eljárással, meg akarja bosszulni apja kegyetlen halálát. Horus édesanyja Isis istennő, félti nagy szeretettel, titokban nevelt fiát, aki a géntechnológiai eljárás miatt egy az egyben úgy néz ki, apja, Osiris. A szerető anya és az ölében tartott kisfiú sok alkotás formájában fennmaradt, és innen vette a keresztény vallás a Mária és a kezében tartott gyerek ábrázolását.
Horus háborút indít Seth ellen, mely világháborús méreteket ölt, ezt volt az Első Piramisháború.
Seth elmenekül Ázsiába, majd elfoglalja a Sínai Félszigetet és Kánaánt.
i.e. 8.670
Mivel az űrrepülés ily módon az Enki utódok, az Enki klán irányítása alá került, ezért az Enlil utódok kirobbantják a Második Piramis háborút.
A győztes Ninurta kiüríti a nagy Gízai piramist, a benne található technikai felszerelést elviszi, hogy ne legyen több háború a piramis, a technikai irányítás és az eszközök birtoklásáért.
Ninhursag, Enki és Enlil féltestvére békekonferenciát hív össze. Ekkor újra felosszák a Földet, és Ra/Marduk elveszti uralmát Egyiptom felett, helyette a Thoth dinasztia uralma teljesedik ki.
i.e. 8.500
Az Annunakik előretolt állásokat hoztak létre, melyek kapuként szolgálnak az űrrepülés biztosítása érdekében. Jericho egy ilyen hely.
i.e. 7.400
A béke időszaka kiteljesedett, az emberiség az istenektől folyamatosan kapja a tudást, Egyiptomban már az istenek és emberek közös leszármazottai uralkodnak, a félistenek.
Amerikában új aranylelőhelyeket tárnak fel, a mai Peru és Bolivia területén.
Anu látogatást tervez a Földre a következő elhaladáskor és figyelmezteti társait, ha az arany kitermelése nem lesz egyértelműen sikeres, mind távozni fognak.
i.e. 6.000
Beindulnak az aranykitermelő bányák, és az Annunakik készülődnek a legfőbb vezér látogatására. Céljuk meggyőzni bármilyen áron Anut, hogy érdemes itt maradni, hiszen itt életük kellemes, kényelmes, és távol vannak mindentől.
i.e. 4.500-4.200
Hatalmas építkezésekbe kezdenek Amerikában, egyfelől megépítik a csillagvizsgálókat melyeknek célja, a Nibiru érkezésének előrejelzése, valamint a Stonehenge szerű és funkciójú építményeket, másfelől Anu vezér fogadására városokat, palotákat, és bizonyítandó a nagy mennyiségű arany jelenlétét, mindent bearanyoznak, még a Mezopotámiából áthozott, a teremtést leíró oszlopokat is, melynek anyaga csak Irak déli részén létezik a Földön.
i.e. 3.800
A sumer társadalom civilizációs jelleget ölt, miután a régi városok területén újak épülnek, de hasonló névvel, ilyenek Eridu, Nippur.
Jellemző a maihoz hasonló szervezettség, munka és szórakozás.
Ekkor jön Anu a Földre egy pompás, ugyanakkor sorsdöntő látogatás végett. Az ő tiszteletére építik fel Uruk (Erech) városát, melynek templomát Anu, kedvenc unokahúga Inanna/lshtar kegyeibe ajánlja, akivel sok kellemes testi örömet élt át.
Amerikában Anu elégedett a látvánnyal, mely szerint minden aranyból van, azonban vagy nem hiszi ezt el, vagy már más gondolatai vannak, mert a Földi legénység létszámát el kezdi csökkenteni.
i.e. 3.760
Létrejön az első királyság, Kish városában Ninurta uralkodása idején.
Igazából ez a pillanat tekinthető az igazi civilizáció kialakulásának, mert ebben az évben létrehozzák a Föld először az időmérés alapelemét, a Nippuri naptárat.
A civilizáció ezután bombaszerűen fejlődik, a városok gyarapodnak, az emberek látványosan fejlődnek, életük kiszámítható és elég kellemes, kényelmes.
i.e. 3,450
A sumer területeken a vezető szerepet most Nannar/Sin kapja meg.
Marduk saját űrrepteret szeretne Babilonban, ekkor valósul meg a Bábeli Torony incidens. Nem jár sikerrel, mert az istenek összefognak ellene, ezért Marduk/Ra visszatér Egyiptomba, eltávolítja onnan a Thoth dinasztiát. Thoth Amerikába távozik.
Lévén Marduk a fő isten, vezetőként legfiatalabb testvérét Dumuzi-t teszi a hatalom középpontjába. Dumuzi és Inanna/Ishtar az első Rómeó és Júlia a történelemben.
Az Enki és Enlil családok nem szeretnék a házasságot, azonban megtörténik. Mikor azonban Dumuzi megerőszakolja saját testvérét, menekülnie kell. Menekülés közben meghal, vagy balesetben, vagy gyilkosság áldozata lesz, nem tudni. Az istenek Mardukot vádolják a gyilkosság elkövetésével, ezért halálra ítélik, élve befalazzák a nagy Gízai piramisba.
Később az ítéletet száműzetésre változtatják az istenek, ekkor egy mentőcsapat kiszabadítja Mardukot, új járatok fúrásával, és robbantásokkal. Már éppen csak hogy élt.
i.e. 3.100-3.350
Teljes káosz Egyiptomban, a zűrzavar végét a fáraó, mint vezetői módszer megjelenése jelenti.
Memphis az első szervezett, civilizációnak nevezhető város, fáraói vezetéssel.
i.e. 2.900
A királyság átkerül Erech városába.
Inanna kiharcolja/kifekszi magának, hogy királynő legyen saját területtel. Így kapja meg az Indus völgyi területet. Testi öröm okozásával eléri Enki-nél, hogy a civilizációs tudást, amit „Me”-nek neveztek, alkalmazzák ezen az új területen is. Így jön létre a Föld legvirágzóbb és egyben legrövidebb életű társadalma, az Indus Völgyi civilizáció.
i.e. 2.650
A sumer királyság meggyengül, Enlilnek újra elege lesz az emberiségből, nem tudja már őket uralni kedve szerint. Ennek egyik oka az emberek nagy létszáma. Enlil ekkor kezd félni az emberektől, attól, hogy egyszer csak egyenlők lesznek vele. Éppen ezért haragszik Enkire, hogy ekkora tudásban részesítette őket, és főleg megtanította az öntanulás folyamatát. Két dologban különböztek ekkor az emberek és az istenek, az élethosszban és az űrrepülés tudományában.
i.e. 2.371
Inanna új szerelme Sharru-Kin (Sargon). Inanna tiszteletére új főváros épül, Agade (Akkad). Ekkor kezdődik fejlődni az Akkád birodalom.
i.e. 2.316
A Marduk-Inanna konfliktus újra fellángol, ennek következménye, hogy Nergal, Marduk's testvére hazatér Afrikából Babilonba és arra kényszeríti Mardukot, hogy távozzon.
i.e. 2.291
Naram-Sin elfoglalja az Akkád birodalom trónját. Inanna kérésére és bájainak engedve, harcok árán behatol a Sínai Félszigetre és elfoglalja Egyiptomot.
i.e. 2.255
Inanna elveszti szeretőit, így befolyását a sumer területeken. A sumer és akkád területeket elfoglalják Enlil és Ninurta idegen, kívülről hozott seregei.
i.e. 2.220
A sumer civilizáció új központja Lagash lesz. Az Amerikából visszatér Thoth segítségével ziggurat formájú templomot építenek Ninurta tiszteletére. Az építő Gudea király.
i.e. 2.193
Terah, Abraham apja megszületik Nippurban, egy papi-királyi családban.
i.e. 2.180
Egyiptom újra kettéoszlik. Ra/Marduk követői elfoglalják a déli részt, míg az ellenséges fáraók az északit.
i.e. 2.130
Enlil és Ninurta visszaszerezték régi nevüket és területeiket, azonban a sumer társadalom a sok háború miatt fizikai és morális válságban van.
Inanna megpróbálja, hogy újra Erech városban uralkodjon, azonban nem jár sikerrel.
i.e. 2.123
Ábrahám megszületik Nippur. városban
i.e. 2.113
Enlil közbenjárására Ur városa lett a főváros, vezetője Ur-Nammu.
i.e. 2.096
Ur-Nammu meghal harcban. Az emberek ezt Anu és Enlil bűnének tekintik.
i.e. 2.095
Shulgi lesz úr város királya. Inanna behálózza szerelmével, így újra királynőként él és uralkodik.
i.e. 2.080
Nabu, Marduk fia csatlakozik apjához Ázsiában.
i.e. 2.055
Nannar parancsára, Shulgi csapatokat küld a Sínai Félszigetre, a reptér elfoglalására. A csapatok a háborúban sikert sikerre halmoznak és közzel járnak a reptérhez.
i.e. 2.048
Shulgi meghal. Marduk újabb katonai sikereket ér el. Az Enlil klán lassan kiszorul saját területeiről.
i.e. 2.047
Amar-Sin Ur város királya lesz. Uralkodása alatt Egyiptomból újabb csapatokat hoz.
i.e. 2.041
Inanna, a háború és szerelem istennője vezetésével , Amar-Sin katonai koalíciót hoz létre több keleti király segítségével és katonai akciót indítanak Kánaán és a Sínai Félsziget teljes elfogalalása végett.
i.e. 2.038
Shu-Sin váltja a trónon Amar-Sin királyt Ur városában, azonban uralkodása alatt a birodalom szétesik.
i.e. 2.029
Ibbi-Sin váltja Shu-Sin-t a trónon. A nyugati tartományok fokozatosan Marduk irányítása alá kerülnek.
i.e. 2.024
Marduk elfoglalja Babilon trónját, mely akkor már a sumer területek tekintélyes része. Enlil mivel elvesztette minden területét, a végleges megoldást akarja. Enki kivételével minden isten támogatja az atomfegyverek bevetését. Még Enki fia Nergal is Marduk végleges megsemmisítését akarja.
Anu személyes engedélye alapján Nergal és Ninurta több atomrakétával megsemmisítik az űrrepülőteret és a közelben található, Marduk uralta városokat.
A feltámadó szél a sumer területek felé sodorja a radioaktív felhőket így a sumer társadalmat elfújta a szél. Az istenek nagy része elmenekült, bár volt akit halálos sugárzás ért, az emberek jó része meghalt, az állatok elpusztultak, a növények kiszáradtak. Egy nap alatt megváltozott a környék klímája, kihalt az élet a Holt Tengerből, átrajzolódott a Sínai Félsziget földrajza.
Az élet iróniája, hogy Marduk sértetlenül megúszta, Babilon nagy részét elkerülte a szél. Ekkor kezdődött Marduk igazi uralkodása. A vesztesnek bizonyult Enlil utódok és az istenek nagy része Amerikába távozott.
i.e. 1.960
A kihalt sumer területeket el kezdik benépesíteni a vándor népek.
Marduk megerősíti hatalmát, újjáépíti Babilonban ziggurat templomát.
Megerősödik a várakozás, várják a Nibiru visszatérését és Anut, hogy tegyen igazságot. A próféták, akik mind isteni vérvonalat tudnak felmutatni valamilyen ágon, az ítélet napjáról és az Úr eljöveteléről beszélnek, bár nem tudják konkrétan mi lesz.
i.e. 1.760
Marduk hatalma teljében vallást alapít. Ez tekinthető az első, mai értelemben vett vallásnak. Papokat alkalmaz, a templom körüli munkákat különböző papok végzik (szakács, ceremónia mester, íródeák, stb.). A papok száma egyre nő, a vallási ideológia is egyre tisztább. Az emberek irányításában egyre fontosabb szerepet kap a vallás. Vallásának célja, hogy könnyebben irányítsa, ellenőrizze, és harcba vigye az embereket.
i.e. 1.600
Ekkorra a vallás és az egyistenhit hatására megváltozott az emberek és istenek szerepe a háborúkban. Eddig az emberek mindig az istenek seregei voltak és azt tették, ahogy a legfőbb isten mondta. Mostantól az emberek saját maguk kezdeményeztek háborúkat, az isten nevében.
i.e. 960
Az Úr eljövetelének várása a maximumra emelkedett, az egész világ lázban égett. Salamon arannyal bélelt templomot épített Jeruzsálemben, hasonló épült Amerikában Cuzco-ban, illetve Puma-Punku-ban.
Babilonban újraszervezik az Akitu fesztivált, melynek keretében minden évben előadják a Teremtés Eposzt, azaz a Naprendszer keletkezését.
i.e. 640
Ashurbpanipal asszír király, a kor legmodernebben gondolkodó uralkodója, az első archeológus, kiássa a földből az egykori sumer élet maradványait. A régészeti leleteket egy az egyben lefordítja asszír nyelvre, bármilyen módosítás nélkül.
Megérti az emberiség eredetét.
A világ többi részén csillagászati megfigyelőhelyeket hoznak létre, várják hogy valamit észrevegyenek az égen, bár konkrétan nem tudják mit, inkább valami változást.
i.e. 556 május 19.
Egy szokatlan és váratlan napfogyatkozás történik, a Nibiru eltakarja a Napot.
Eljött az ítélet napja. Azonban az Úr nem jött el, hanem az istenek nagy része sietősön távozott. A földi élet túlnőtte őket, már nem tudták irányítani, uralni az eseményeket.
i.e. 550
Nannar/Sin és felesége Ningal visszatérnek a Földre, szeretett városukba Harran-ba.
i.e. 500-
Marduk fia, Nabu-Na’id elhinti az iszlám vallás csíráit.
Mivel a Marduk által létrehozott vallás papjai kiközösítik, Nabunaid Arábiába megy száműzetésbe. Itt követőkre talál és Medinában Mohamed próféta megalapítja az Iszlám vallást.
Sin és felesége visszavonul, már idősek. Allah formáját az öreg Sin-ről mintázza a vallás, a Sínai félszigetet róla nevezik el, míg feleségéről egy várost. Sin, a Hold isten volt, a muszlin vallás tőle kölcsönözte a félholdat.
i.e. 460
A görög aranykor,
i.e. 331
Nagy Sándor, aki még utoljára egyesítette a sumer területeket Macedónia néven, bevonul Babilonban, hogy Marduk áldást kérje, azonban Marduk már halott.
Nem sokkal később fia, Nabu is meghal.
i.e. 323
Nagy Sándor meghal.
Halálával az utolsó isteni leszármazott is meghalt.
Mivel az istenek nagy része távozott, aki maradt az nyomtalanul eltűnt, de már mind öreg volt és valószínűleg meghalt (Inanna/Ishtar).
Most először maradt az emberiség istenei nélkül a Földön, mint egy gyerek szülei nélkül.
i.e. 60
A rómaiak felépítik Baalbek városában a Jupiter templomot, majd elfoglalják Jeruzsálemet.
Kb. 0 év
Krisztus születése
Forrás:
http://vizkoz.silihost.hu

2008. április 6., vasárnap

A kristálykoponyák



A kristálykoponyák – amint nevük is mutatja – olyan kvarc- vagy egyéb kristályból kifaragott szobrok, melyek emberi koponyát formáznak. Koruk változó, a legősibbek mintegy kétezer éve készültek, az újabbak 100 éve, és napjainkban is előállítanak ilyeneket, bár gyaníthatóan más célból, mint korábban (kereskedelem, turizmus).A kristálykoponyák rendeltetése nem ismert, számos feltételezés él velük kapcsolatban. Vallási rítusok, varázslatok és egyéb szertartások kellékeinek tartják őket, sokan a földönkívüliekkel is összefüggésbe hozzák létezésüket. A különféle – és megdönthetetlenül nem bizonyított – feltételezések ismertetése meghaladná a cikk kereteit.KétrészesA fentiekből is kiderül, hogy nem egyetlen kristálykoponya létezik, bár valóban a Mitchell-Hedges-féle az egyik legismertebb, legtökéletesebb, legtalányosabb darab. F.A Mitchell-Hedges régész 1924-ben egy ősi maja város, Lubaantum (a mai Belize területén) feltárásán dolgozott, amikor vele lévő 17 éves Anna lánya valami csillogást vett észre. Egy kicsiny, de életnagyságú kristálykoponyát találtak, melyről azonban hiányzott az állkapocscsonti rész. Ezt három hónappal később, a koponya többi részétől mintegy 7,5 méternyire találták meg.A Mitchell-Hedges-féle koponya az egyetlen, amely két darabból áll, az összes többi esetében a fogakat csupán rávésték a tömör koponyára. E lelet esetében azonban az állkapocs a valódi csontos koponyához igen hasonlóan illeszthető a többi részhez, és így a száj nyitása-csukása is megoldható.A kvarckristályból készült koponya tömege, 5,2 kg, 12,7 cm magas, 17,8 cm hosszú és 12,7 cm széles. Anatómiailag különösen élethű, csupán egy-két pontatlanság van rajta. A kerekded szemgödör és lapos szemöldöki csontperem alapján női koponyát formáz.Furcsaságok1970-ben Frank Dorland restaurátor engedélyt kapott, hogy alapos laboratóriumi vizsgálatnak vesse alá a kristálykoponyát. Kiderült, hogy az állkapocs és a koponya többi része ugyanabból a kvarckristály-tömbből származik. Nagy meglepetésre az is feltűnt, hogy az egész koponya a kvarc kristálytengelyének irányát figyelmen kívül hagyó módon készült, holott ez a tengely határozza meg, hogy a kifaragás során mekkora eséllyel reped meg a kristály.Dorland a legalaposabb mikroszkópos vizsgálattal sem fedezett fel karcolásnyomokat a koponyán, ami kizárja annak a lehetőségét, hogy fémeszközökkel munkálták volna meg. Ez annál is kevésbé valószínű, minthogy a kvarckristály Mohs-féle keménysége 7, amelynél az általunk ismert összes fém puhább. Az egyetlen ma elképzelhető anyag, amellyel megmunkálhatták, a gyémánt.Dorland elképzelése tehát, hogy a koponya készítői először gyémánttal gömbformát faragtak ki, majd a csiszolást, maratást, fényezést víz és homok oldatával végzett megszámlálhatatlanul sok kezeléssel kivitelezték. Ez azonban óvatos becslések szerint 300 emberévnyi munkát jelent! A Mitchell-Hedges-féle kristálykoponya tehát vagy egy mára már elfeledett eljárással készült, vagy több évszázadot is igénybe vett létrehozása.
Fénygolyó.A koponya fényvezető- és visszaverő tulajdonságai is figyelemreméltók. Fény útjába helyezve a kristály felragyog, a szemüregek pedig a többi résznél is fényesebben világítanak. Ez láthatóan nem véletlen, hanem nagyon is tudatos tervezés eredménye. Sokak szerint a kristálykoponyát valamilyen szertartás során fénysugár útjába helyezték, és így egészen misztikus látványt nyert.Számos tudományosan megmagyarázhatatlan jelenségről számolnak be azok, akik közel kerültek a Mitchell-Hedges-féle kristálykoponyához. Többen elmondták, hogy képes színét változtatni, hangot és illatot kibocsátani, szemüregébe nézve pedig némelyek régi épületeket, embereket láttak. Egyszóval a koponya szinte minden érzékszervre képes hatni, ami a mai nyugati természettudományos fogalmakkal nem magyarázható.A Mitchell-Hedges-féle koponyával és általában a kristálykoponyákkal foglalkozó irodalom többezer oldalra rúg, így ez a rövid összefoglaló természetesen nem lehet teljes. Ki-ki saját világnézete, meggyőződése alapján gondolhatja igaznak a számos magyarázati lehetőség valamelyikét a titokzatos eredetű, célú és képességű koponyával kapcsolatban.
Na, ez volt a tudományos része a dolognak. De tovább elmélkedve ezen, kérdések merülnek fel. A cikk elején szó volt ezen koponyák keletkezésének idelyéről. Állítólag a legrégebbi 2000 éves. Ezt valyon mire alapozzák? Nyílván nem a koponya anyagának keletkezési idejét vették figyelembe, sokkal inkább annak a földrétegnek a korát határozták meg ahol rábukkantak! Ez persze azonnal bizonytalanná teszi számomra a keletekezés időpontját. Nem is vettem be. Sokkal valószínübb, hogy olyan korban készűlt amikor még az "istenek" közöttünk éltek! Legalábbis a Mitchell-Hedges-féle koponyával kapcsolatban biztosan. Erre utal az elkészítés módja. Azt ugye rögtön elvethetjük, hogy 300 évig csiszolgatták! :-) Megállapították, hogy semmilyen karcolás nem található a felületén. Akkor csak egyvalami lehet, ezt is az olyan technológiával készítették amit mi még nem ismerünk, de régen ismert volt! Peruban nagyon sok olyan Inca épületnek a maradványai megtalálhatóak amelyek építési módja (itt gondolok a kövek összeillesztésére) ismeretlen.






Aranyba önteném azon mester emberek kezét, akik ezt a falat több ezer éve emelték saját kezüleg! Gondolom látszik, hogy nem hagyományos "kőrakás" falazat. Hanem precízen megmunkált kövek egymásba épített halmaza. Itt is tetten érhető az a laza de mégis komoly technikai tudás amit a kristálykoponya készítésekor alkalmaztak! A koponyára visszatérve, megemlítik, hogy anatómiailag milyen pontos másolat. Egy- két eltéréssel. Szerintem meg nincs egy -két eltérésről szó, csak tisztázni kellene milyen emberi rasszhoz hasonlit leginkább. Nyílván megtették, csak lehet "kényelmetlen" lenne néhány tudományos hipotézis számára. Gondolok itt az amerikai kontinens benépesedésével kacsolatos ferdítésekre. (hogy ne használjam a hazugság szót) Közép-Amerika. Olmék kúltúra.





Hivatalosan 1869-ben vizsgálták az Olmék népcsoport ránk maradtt emlékeit. Nevezetesen José Melgar nevű régész. A leletek tanúlmányozása után kijelentette: “Meg voltam döbbenve: a szobor, mint művészi alkotás minden túlzás nélkül fenséges. . . . Ami a legjobban meglepett, hogy nyilvánvalóan etióp embertípust ábrázol. Véleményem szerint hajdanában kétségkívül jártak négerek ebben az országban.“ Tényleg megdöbbentő! "Etióp" embertípus, tehát afrikai jelenlét a történelem előtti Amerikában? Olyannyira felkavaró volt a gondolat a korabeli euro-centrista gondolatvilágú amerikai akadémia számára, hogy 77 évig(!) nem került sor a szenzációs lelet szakszerű feltárására és katalogizálására, - még kevésbé a sajtóban való ismertetésére.
Végül a huszas-harmincas években az olméc archeológia atyja, Matthew Stirling a Smithsonian Institution és a National Geographic Society hivatalos megbízásából vállalkozott az olmék lelőhelyek felkutatására, ahol felügyelete alatt végül is összesen 16 gigantikus méretű fejet tártak fel. (A legnagyobb fejet Veracruzban találták, amely kb. 20 tonna súlyú és 3,4 méter magas.) A régészeti szenzáció ellenére szakmai körökben megdöbbenést és zajos felháborodást váltott ki, hogy Stirling cáfolat helyett megerősítette Melgar 75 évvel korábbi véleményezését: “A hatalmas méretek ellenére a megmunkálás finom és biztos kézre utal. Az ábrázolás mód rendkívülien realisztikus. A vonások határozottak, ugyanakkor szembeötlően negroid jellegűek. “ Forrás: Kuliffay Hanna VÉGÜL IS KI FEDEZTE FEL AMERIKÁT?
Ezzel a kis kitérővel arra akartam célozni, hogy lehet nagyon is pontos anatómiailag a kristálykoponya csak "nem fér bele" az amerikai földrész történelmét kutató képbe egy ilyen koponya tipus. Még egy kétely merült fel a funkcióját illetően. Valószínű, hogy nem azért készítették mert mondjuk az ősi indiánoknak nagyon tetszett ahogy áttör rajta a fény, és szépen világít a szeme éjszakánkánt, egy fáklyával megvilágítva! Több mint valószínű, hogy adathordozó szerepet töltött, és kellene, hogy most is töltsön be. Ez valószínűbbnek látszik minthogy valamilyen vallási cálbol bálványozták volna. A mai számítástechnika a kristályalapú adattárolás irányában is kezd elmozdúlni. Amint kiforr ez az új technológia, képesek lesznek adatott rögzíteni, majd azt onnan visszaolvasni egy nagy tisztaságú kristályból, rögtön megvizsgáltatnám ezeket a koponyákat! És tuti kiderűlne, hogy adattároló szerepet töltöttek, és töltenek be ma is. Van egy ősi amerikai legenda, mely szerint 13 ilyen koponya létezik. Ezek, elmondásuk szerint képesek a "beszédre". Információkat tartalmaznak az emberiség eredetéről, és a világegyetem rejtélyeiről. De ez a tudás csak akkor válik hozzáférhetővé ha mind a 13 előkerül,és elérünk egy bizonyos fejlettségi fokot (én azt mondanám technikai fejletség). Összefoglalva csak annyit jegyeznék még meg, hogy ezek a koponyák is épp olyan emlékei a múltunknak mint az ókori izzók, repülőgép modellek,stb. amikről azt állítják: semmi különös nincs ezekben a tárgyakban, hiszen csak valószínüleg rituális eszközök volta. Aztán szép lassan lehúll a lepel, és kiderűl milyen nagyszerű világban élhettek őseink akik igenis a mindennapi életben használták ezeket a tárgyakat!

2008. április 5., szombat

Érezhető-e a Nibiru gravitációs hatása?


Nemrég olvastam arról, hogy anomáliák figyelhetőek meg a Naprendszert elhagyó Pioneer űrszondák mozgásában.Konkrétan arról van szó, hogy ezek a szondák nem várt mértékben lassúlnak!Utánna néztem miröl is lehet szó. Talán a vártnál erősebb a Nap gravitációs ereje? Vagy az óriásbolygók fogták vissza a lendületüket? Nem várt műszaki hibák? Valami hasonló magyarázatra számítottam de kiderült, valami más lehet e-mögött a rejtélyesnek mondható "probléma" mögött.
A történet két főhőse a Pioneer-10 és Pioneer-11.
A Pioneer-10-et 1972-ben lőtték fel és mozgását jó előre kiszámították. (útirány, sebesség)
25 évig sikerült tartani vele a kapcsolatot. Közben értékes adatokkal látta el a kutatókat.
Hasonlóan alakúlt az 1973- bal felbocsátott Pioneer-11 sorsa is. Ezzel a szondával 1995-ben szakadt meg a kapcsolat. Fontos tudni, hogy a két űreszköz nem egyirányba távozott, hanem a Naprendszer ellentétes "oldalán" intettek búcsút nekünk.


Mozgásukban már jó ideje megfigyelték, hogy a vártnál erősebben lassúlnak! Pályályukat a bolygók és a Nap gravitációs erejét figyelembe véve számították ki. Akkor mégis mi az oka?
Kizárták a műszaki hibát. Két ellentétesen repülő szondánál nem jelentkezhettek ugyan azok a lassúlási tényezők, főleg, hogy nem egy időben indúltak. (mégis egyforma mértékű)
Ráadásúl több olyan szondánál is megfigyelték amelyek jelenleg is a naprendszeren belül mozognak.
Kizárták azt a lehetőséget is ismeretlen objektumok gyakorolnak erős gravitációs.
De úgy gondolom mégis itt jöhet szóba a Nibiru!
Ugyanis mind a mai napig hol cáfolják, hol megerősítik, aztán megint cáfolják az anomáliák eredetét.
Egyszóval: fogalmuk sincs!
Tételezzük föl mégiscsak egy eddig "ismeretlen" gravitációs erő befolyásolja ezeket a szondákat, és vele együtt az egész Naprenszert! Az utóbbi időben a napfolttevékenység is megélénkült.
http://www.bezdan-online.com/a/index.php/content/view/1412/31/
Úgy gondolom ezek a Nibiru közeledését is igazolhatják, tisztán tudományos megfigyelések alapján.
Ha a gravitációs eltérések a jövőben egyre "erőteljesebbek" lesznek a tudósok nem tagadhatják tovább egy lehetséges "égi kísérő" jelenlétét a Nap körül. Márpedig ha ez a Nibiru, akkor egyre több ilyet fognak észlelni!
Zavar a szondák pályályában, eltérések a bolygók mozgásában, megélénkülő üstökös forgalom, zavar a kommunikációs műholdakban, talán a klímaváltozá sem csupán a mi bűnünk,stb.
Figyelni fogom ezeket az "apró" jeleket,és megpróbálom összekapcsolni egy lehetséges magyarázattal!
Amelyek mögött talán tényleg az őseink által annyira várt égitest a Nibiru áll.

2008. április 4., péntek

Vimánák az ősi Ázsiai építészetben


Sokfelé megfigyelhető ez a toronyszerű épületstílus az Ázsiai országokban. A különleges az bennnük, hogy hasonló alakzat leírását az óind civilizáció ránk maradt írásaiban figyelhetünk meg. Csupán egy apró eltérés van: a leírások szerint ezek repülő szerkezetek voltak!
Őseink ezen ókori gépek alakját formázták meg épületeik megépítése során. Nyílván nem véletlen, hiszen csodálattal írnak a repülés élményéről.
Az alsó képen pedig egy ilyen repülő szerkezet látható! Naná, hogy repülés közben ábrázolja ezt a derék fiatalembert aki egyébként Dél-Amerikában élt királyként. Úgy tűnik volt idő amikor mindennapos dolog volt a repülés jóval a Wright-fivérek előtt.